Święto Niepodległości
„Można nie kochać Cię - i żyć,
ale nie można owocować”

Słowa Wisławy Szymborskiej były mottem tegorocznej uroczystości z okazji Święta Niepodległości. Mija. 19 listopada 2017 r. uczniowie naszej szkoły w świetlicy wiejskiej w Łysowie zaprezentowali społeczności lokalnej montaż słowno-muzyczny poświęcony rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach niewoli. Nie tylko wątki historyczne zostały poruszone podczas uroczystości. Uczniowie w piękny sposób przypomnieli znaczenie naszej Małej Ojczyzny ( Łysowa i okolic) oraz wyjaśnili na czym polega współczesny patriotyzm. Całość była przeplatana patriotycznymi piosenkami, tymi historycznymi i współczesnymi w wykonaniu uczniów. Łączący nas wszystkich patriotyzm, również ten lokalny, dostarczy niezapomnianych wrażeń i wzruszeń. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom, organizatorom i przybyłym gościom, którzy zaszczycili nas nie tylko swoją obecnością, ale również włączyli się do wspólnego przeżywania całej uroczystości.